close
تبلیغات در اینترنت

قسمتی از نامه تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به آیت الله منتظری


درباره سايت درباره سايت
قايقي خواهم ساخت...
قایقی خواهم ساخت خواهم انداخت به آب دور خواهم شد از این خاک غریب که در آن هیچ کسی نیست که در بیشه ی عشق قهرمانان را بیدار کند. قایق از تور تهی و دل از آرزوی مروارید همچنان خواهم راند نه به آبی ها دل خواهم بست نه به دریا پریانی که سر از آب بدر می آرند و در آن تابش تنهایی ماهی گیران می فشانند فسون از سر گیسوهاشان... پشت دریاها شهری است! قایقی باید ساخت.

آرشيو آرشيو

1396

1395

1391

1390


جستجوگر پيشرفته سايت

هیتر جت


هیتر,هیتر تابشی,جت هیتر,هیتر سقفی,بخاری فن دار,بخاری کارگاهی,هیتر موشکی,جت هیتر مرغداری,هیتر گلخانه,هیتر کارخانه,heater,هیتر گازی,هیتر گازوئیلی سیستم های گرمایشی تولید شده در گروه صنعتی صبا هواساز در مدل های هیتر، جت هیتر ،هیتر موشکی،یونیت هیتر،هیتر کابینتی ،کوره هوای گرم و بخاری صنعتی ساخته و به بازار عرضه می شوند با پیاده سازی آخرین تکنولوژی های صنایع گرمایشی و الگو برداری از سیستم های گرمایشی اروپایی با کیفیت بالا و مصرف کم انرژی باعث ایحاد تحول در سیستم های گرمایشی کشور شده اند. تنوع مدل،تنوع ظرفیت و هم چنین قابلیت سفارشی سازی سیستم های گرمایشی از دیگر امتیازاتی است که گروه صنعتی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد جت هیتر یا همان هیتر موشکی یکی از پرفروش ترین محصولات گروه صنعتی می باشد که در مدل گازی،گازوئیلی و دوگانه تولید می شوند.هیتر جت-هیتر موشکی - در مدل های دود کش دار و بدون دودکش و دو موتوره تولید می شود.

هیتر
هیتر تابشی
جت هیتر
هیتر سقفی
بخاری فن دار
بخاری کارگاهی
هیتر موشکی
جت هیتر مرغداری
هیتر گلخانه
هیتر کارخانه
heater
هیتر گازی
هیتر گازوئیلی
یونیت هیتر
هیتر کابینتی
کوره هوای گرم
بخاری صنعتی
هیتر چیست
هیتر صنعتی
تولید هیتر
فروش هیتر
قیمت هیتر کابینتی
هیتر موشکی مرغداری
بخاری گازی فن دار
بخاری تابشی سقفی
بخاری صنعتی گازدار
بخاری تابشی
هیتر جت

یونیت هیتر (به انگلیسی: Unit heater) دستگاهی است که ار آن برای گرم کردن فضاهای بزرگ نظیر سالنهای سرپوشیده، سالن‌های کارخانجات و ... استفاده می‌شود.

یونیت هیتر از قسمتهای زیر تشکیل شده است:

کویل با لوله‌های پره دار که در داخل آن آب گرم، داغ و یا بخار به عنوان حامل انرژی حرارتی جریان دارد بر حسب نوع یونیت هیتر ممکن است کویل صاف، مکعبی شکل، گرد و یا دایره‌ای شکل باشد.
پروانه و یا فن که وسیله عبور دادن هوا از کویل و به جریان انداختن هوا در داخل فضای گرم شونده را بر عهده دارد. این فن بر حسب ظرفیت و فشار هوادهی ممکن است از نوع ملخی و یا سانتریفوژ باشد.
پره‌های جهت دهنده هوا که بوسیله آنها می‌توان هوای خروجی از یونیت هیتر را به قسمتهای مختلف محل گرم شونده هدایت کرد
کابینت و یا محفظه که پروانه و کویل در داخل آن و پره‌های جهت دهنده هوا بروی آن نصب شده است.
مقدار حرارتی که یک یونیت هیتردر مدت زمان ۱ ساعت در فشار هوای ۱ اتمسفر با درجه حرارت ورودی ۲۰۰ درجه فارنهایت و افت درجه حرارت ۲۰ درجه فارنهایت و درجه حرارت هوای ورودی به کویل ۶۰ درجه فارنهایت به محیط منتقل می‌کند اگر بدون کانال باشد قدرت حرارتی استاندارد نامیده می‌شود.قسمتی از نامه تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به آیت الله منتظری«و الله قسم، من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، ولي در آن وقت شما را ساده‌لوح مي‌دانستم كه مدير و مدبر نبوديد ولي شخصي بوديد تحصيل‌كرده كه مفيد براي حوزه‌هاي علميه بوديد و اگر اين گونه كارهاتان را ادامه دهيد مسلما تكليف ديگري دارم و مي‌دانيد كه از تكليف خود سرپيچي نمي‌كنم. و الله قسم، من با نخست‌وزيري بازرگان مخالف بودم ولي او را هم آدم خوبي مي‌دانستم. و الله قسم، من راي به رياست جمهوري بني‌صدر ندادم و در تمام موارد نظر دوستان را پذيرفتم.

سخني از سر درد و رنج و با دلي شكسته و پر از غم و اندوه با مردم عزيزمان دارم: من با خداي خود عهد كردم كه از بدي افرادي كه مكلف به اغماض آن نيستم هرگز چشم‌پوشي نكنم. من با خداي خود پيمان بسته‌ام كه رضاي او را بر رضاي مردم و دوستان مقدم دارم؛ اگر تمام جهان عليه من قيام كنند دست از حق و حقيقت برنمي‌دارم.
من كار به تاريخ و آنچه اتفاق مي‌افتد ندارم؛ من تنها بايد به وظيفه شرعي خود عمل كنم. من بعد از خدا با مردم خوب و شريف و نجيب پيمان بسته‌ام كه واقعيات را در موقع مناسبش با آنها در ميان گذارم. تاريخ اسلام پر است از خيانت بزرگانش به اسلام؛ سعي كنند تحت تاثير دروغ‌هاي ديكته شده كه اين روزها راديوهاي بيگانه آن را با شوق و شور و شعف پخش مي‌كنند نگردند. از خدا مي‌خواهم كه به پدر پير مردم عزيز ايران صبر و تحمل عطا فرمايد و او را بخشيده و از اين دنيا ببرد تا طعم تلخ خيانت دوستان را بيش از اين نچشد. ما همه راضي هستيم به رضايت او؛ از خود كه چيزي نداريم، هر چه هست اوست.»
وقتی کار حضرت امام با آیت الله منتظری به جائی رسید که کاری از توصیه و پند و اندرز بر نمی آمد، پیر فرزانه انقلاب در اقدامی انقلابی، با صدور نامه ششم فروردین 68 آیت الله منتظری را از سمت قائم مقامی رهبری برکنار و مواردی مهم را به وی گوشزد کرد:
کاملا مشخص بود که حضرت امام در اين گونه تصميمات با سنجيدگي کامل و دوراندیشی شگرف عمل مي کنند و بر خلاف آقاي منتظري، تعجيل در تصميم گيري را آفت رهبري مي دانند و اين، واقعیتي بود که در چندين حادثه مهم انقلاب، ظهور و بروز کرده بود.
اقدام انقلابی حضرت امام درحالی بود که مسئولان درجه اول کشور نيز قادر به هضم اين تصميم مهم و تاريخي نبودند و دست کم، فلسفه شدت عمل و برخورد حضرت امام را در نمي يافتند، چه رسد به مردمی که هنوز از خیلی از جزئیات ماجرا باخبر نبودند.
به همراه اين تصميم مهم، چند اقدام ديگر نيز مورد نظر حضرت امام قرار گرفت: اول اين که اين نامه شديد اللحن از رسانه ها، پخش شود. دوم اين که فوراً جلسه خبرگان رهبري تشکيل شود و تصميم گيري درباره عزل آقاي منتظري را رسميت بخشد. سوم اينکه در اسرع وقت کليه عکس ها و پوسترهاي آقاي منتظري از سراسر ادارات و مراکز دولتي برداشته شوند.
 در مورد حذف پوستر و تصاویر آقای منتظری، مشکل حادي وجود نداشت و با نظر حضرت امام خميني و به دست «ميرحسين موسوي» نخست وزير وقت، کليه عکس ها و پوسترهاي آقاي منتظري از سراسر ارگان ها و مراکز دولتي و سازمان هاي وابسته به دولت برداشته شد. اما در دو مورد اول و دوم، سران کشور و از جمله رئيس جمهوري، رياست مجلس، هيات رئيسه مجلس خبرگان و بسياري از افراد بيت و دفتر حضرت امام، به ويژه با رسانه ای کردن نامه امام خميني مخالفت مي کردند.
با اصرار اين افراد و از آنجا که حضرت امام همیشه بر ضرورت مشورت تاکید داشتند، موافقت کردند که اولاً فعلا تشکيل جلسه مجلس خبرگان در دستورکار قرار نگیرد و ثانياً نامه ششم فروردین از طريق رسانه ها منتشر نشود. اين در حالي بود که حضرت امام همچنان تاکيد مي کردند براي مصلحت آينده خودتان است که بر پخش نامه اصرار مي ورزم.(ويژه نامه ارزشها - محمد ري شهري)
مسئولان اصلي کشور اميدوار بودند که آقاي منتظري با مطلع شدن از تصميم حضرت امام به صورت داوطلبانه کنار مي رود و بدين شکل، خواست امام خميني جامعه عمل مي پوشد. در همین راستا نامه 68/1/6 حضرت امام به وسیله «عبدالله نوري» به  رويت آيت الله منتظري رسيد و با توجه به آن که دو روز قبل آقاي منتظري براي امام نوشته بود که «اين جانب شرعاً نظر حضرتعالي را بر نظر خودم مقدم مي دانم»، اين تصميم حضرت امام را پذيرفت و در تاريخ 68/1/7 با نگارش نامه اي خطاب به امام راحل، رسما ً‌استعفاي خود را اعلام کرد. وي در اين نامه تصريح کرد که در گذشته همچون سربازي فداکار و از خود گذشته و مطيع در کنار امام بوده است و اينک نيز خود را ملزم به اطاعت از رهبري می داند.
وي همچنين نوشت: از همه برادران و خواهران عزيز و علاقه مند تقاضا مي کنم مبادا در مورد تصميم مقام معظم رهبري و خبرگان محترم به بهانه حمايت از من کاري انجام دهند و يا کلمه اي بر زبان جاري نمايند، زيرا مقام معظم رهبري و خبرگان جز خير و مصلحت اسلام و انقلاب را نمي خواهند، (استعفانامه آیت الله منتظري - 68/1/7)
به دنبال استعفاي آقاي منتظري از قائم مقامي رهبري و تمکين به نظرات امام، بخش زيادي از خواست و نظر آن پیر فرزانه تامين شد و ايشان هم در تاريخ 68/1/8 در نامه اي خطاب به آقای منتظری، ضمن قبول استعفاي وي،‌ تاکيد کردند: «رهبري نظام جمهوري اسلامي کار مشکل و مسئوليت سنگي و خطيري است که تحملي بيش از طاقت شما مي خواهد و به همين جهت، هم شما و هم من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بوديم و در اين زمينه مثل هم فکر مي کرديم...»
در پايان اين نامه نيز امام خميني از طلاب، ‌ائمه جمعه و جماعات، روزنامه و راديو تلويزيون خواستند که براي مردم اين قضيه ساده را روشن کنند که در اسلام، مصلحت نظام از مسائلي است که مقدم بر هر چيز است و همه بايد تابع آن باشيم. (پاسخ امام به استعفانامه منتظري)

منبع: ملت ابراهيمبرچسب ها : منتظري امام خميني نامه امام به منتظري
ارسال شده در : سه شنبه 8 فروردين 1391 - توسط : ريحون
بازديد : 648 بار نظر دهيد! [ ]

اين نظر توسط حميد در تاريخ 1391/1/18 و 16:19 دقيقه ارسال شده است

سلام
ببخشید چرا در مورد کسی که دیگه در این این دنیا نیست و دستش از این دنیا کوتاهه دوباره صحبت می کنید؟
چه نتیجه ای می خواین بگیرین؟
پاسخ : سلام
خيلي از كساني كه در اين دنيا نيستند بايد ازشون ياد بشه و اشتباهاتشون گفته بشه تا عبرت بگيريم، تاريخ فقط براي پند و عبرت گرفتنه، ما چرا تو تاريخ از اشتباهات طلحه و زبير مي گيم، چرا تاريخ رو مطالعه مي كنيم؟ دست همه ي اونا از اين دنيا كوتاهه. (توضيح: اين نظر به صورت خصوصي ارسال شده بود و آدرس وب يا ايميل هم نداشت، براي پاسخ مجبور بودم عمومي كنم)

اين نظر توسط جناب ما در تاريخ 1391/1/17 و 16:37 دقيقه ارسال شده است

سلام و عرض تسلیت ایام
شکر به درگاه بارتعالی که بحمدالله سلامتید
مایل بودیم خشنودی خود را از این بابت به گونه ای دگر عرض نماییم لیکن به حرمت روز شهادت مادر سادات، هدیه من برای شما صلوات
پاسخ : سلام و ممنون
التماس دعا در اين ايام

اين نظر توسط mi در تاريخ 1391/1/17 و 8:34 دقيقه ارسال شده است

آخه بد بختا خاطرات منتظری رو بخونید بعد بیایین اینطوری واسش استعفا نامه بنویسید، برای جهالتتون متاسفم. برید دعا کنید خدا بخاطر ظلمی که با جهالت به مردم می کنید شمارو ببخشه
پاسخ : شما يه كم سطح مطالعه ت رو ببر بالا، يه كم تاريخ بخون، هيچكس نمياد تو خاطراتش كه قراره بعدا سند تاريخي بشه، نمياد به حماقتهاي خودش اعتراف كنه، من هيچ وقت با خوندن خاطرات يه آدم ساده لوح درباره تاريخ و انسانها قضاوت نمي كنم!

اين نظر توسط جناب ما در تاريخ 1391/1/17 و 0:03 دقيقه ارسال شده است

جناب ریحون (دامة حضوره)

چندی است نه در بارگاهمان، نه در دیگر سیوت ونه حتی وبگاهتان خدمت نمی رسیم! از چه روی؟
پاسخ : از كم سعادتي ماست، انشاالله خدمت مي رسيم!

اين نظر توسط باران در تاريخ 1391/1/15 و 11:18 دقيقه ارسال شده است

انقلاب كه شد دشمن فهميد بهترين پايگاهش ايران را از دست داده است.از همان اول به هر دري زد تا قيام مردمي را خاموش كند. اما شدني نبود مردم بيدار شده بودند. آنها رهبر داشتند و...
منتظر حضور سبزتان هستيم.[گل][خداحافظ]
پاسخ : حتما استفاده مي كنم.

اين نظر توسط سید65 در تاريخ 1391/1/11 و 10:33 دقيقه ارسال شده است

سلام سال 91 ان شا الله سال خوبی براتون باشه شرمنده از اینکه دیر بهتون سر زدم اما بروزم با مطلبی جالب درمورد قلاده های طلا
ممنون از اینکه به ما سر زدید بازهم منتظرم
پاسخ : سلام، سال نوي شما هم مبارك.

اين نظر توسط جناب ما در تاريخ 1391/1/9 و 23:08 دقيقه ارسال شده است

بر اساس آموزه های انقلاب اسلامی؛ یعنی آرمان های حضرت امام راحل(ره) و منویات امام خامنه ای(روحی فداه)، این انقلاب باید منتهی به تمدن اسلامی گردد و در نهایت حکومت جهانی صاحب الزمان(عج).
تحقق چنین تمدنی، نیاز به علمایی دارد با مشخصه های زیر:
عالم باشد
بصیر باشد
ربانی باشد
مجاهد باشد
جهانی باشد

توجه بفرمایید که هر لغتی که به کار برده ایم دارای بار معنایی خاصی است. توضیح و تحلیل جامع آنچه نگاشتیم بماند در مجال دیگر، در بارگاه خویش، در آینده انشاءالله

باز هم تشریف فرما بشوید انتقاد هم بفرمایید البت دعا بیشتر
پاسخ : انشالله اين انقلاب به حكومت حضرت ختم مي شود و علم را امام خامنه اي به دستان مبارك حضرت مهدي مي دهند.
تشكر از يادآوري جناب شما براي مشخصه ها.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • موبایل شیائومی

  اخبار دیجیتال

  اخبار خودرو

  خواص درماني آب آلوئه ورا

  اینترنت دانلود منیجر

  قیمت فرش 1000 شانه

  خرید اینترنتی سی دی و دی وی دی

  کانال تلگرام شهرها

  بازی دخترانه

  خرید گیفت کارت گوگل پلی

  مشاوره پایان نامه ارشد

  خرید سرور مجازی انگلیس

  خرید فیلتر شکن

  بهترین سایت مد و زیبایی

  پرورش بلدرچین

  رمضان سال 95

  اخبار فوتبال

  جی پی اس گارمین

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  خرید جم کلش رویال

  دانلود آهنگ جدید